Slovenský výrobok

Merače rýchlosti motorových vozidiel

Merače rýchlosti motorových vozidiel

Zariadenia merajú rýchlosť motorových vozidiel, a na informačnej tabuli zobrazujú nameranú rýchlosť od 10 do 199 km/h. Pri prekročení povolenej rýchlosti číslice blikajú a rozsvieti sa varovný nápis "SPOMAĽ".

Meranie rýchlosti vozidla a jej zobrazenia má silný psychologický efekt, vodič automaticky spomaľuje. Vďaka tomu zariadenie funguje ako bezbariérový spomaľovač.

Tabuľa sa umiestni vedľa cestnej komunikácie spravidla vo výške 2,5 až 4m na samotný stĺp, resp. na stĺpy verejneého osvetlenia. Informačný panel odporúčame inštalovať hlavne v obytných zónach a to najmä v blízkosti škôl, nemocníc, priechodov pre chodcov a mimo obytnej zóny, pred nebezpečnými zákrutami, alebo v úsekoch častých dopravných nehôd.

Červené LED číslice svietia s vysokou intenzitou a sú čitateľné z diaľky 150 až 200m. Zariadenie má automatickú reguláciu intenzity svietivosti s výhodou nerušenia vodiča v noci a úspornejšej spotreby zariadenia. Na meranie rýchlosti používame dopplerový radar s presnosťou 1km/h. Všetky typy zariadení sú v nerezovej resp. hliníkovej krabici.

Existujú tri druhy napájania:

  • Priame napájanie zo siete 230V/50Hz
  • Nočný prúd z verejného osvetlenia a cez ďeň z akumulátora 12V
  • Na solárny kolektor, akumulátor 28 až 40 Ah.

Merač umožňuje spočítať vozidlá, ktoré dodržali, alebo prekročili rýchlosť. Tieto údaje zálohuje na internú pamäť až na 270 dní. S dodaným softwérom je možné údaje vyčítať pomocou bluetooth s notebookom a konfigurovať parametre zariadenia. Zálohované dáta je možné aj odosielať na centralizovaný server čo umožnuje užívatelovi zariadenia priamy aktuálny náhlad na nazberané dáta, prostredníctvom internetováho pripojenia kde koľvek v ktorom koľvek čase. 

certifikát

Partneri

 Strabag  Doprastav  Eurovia BECEP  ISK
Práve online
22
Články
16
Celkový počet návštev
112654